Передбачені проєктом державного бюджету на 2026 рік витрати на утримання доріг в розмірі 12,8 млрд грн є критично недостатніми.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, передає "Укрінформ".
"Сьогодні для нормального функціонування дорожньої галузі нам потрібно у п’ять-шість разів більше коштів", – наголосив посадовець.
Він зазначив, що гроші на утримання автомобільних доріг з бюджету мають спрямувати Агенції відновлення та розвитку інфраструктури.
Сьогодні утримання автодоріг у належному стані – це питання не лише забезпечення логістичних потреб, підкреслив Олексій Кулеба. Він вказав, що автошляхи активно використовуються для евакуації, для роботи екстрених служб, для довезення дітей до шкіл.
Ремонт доріг під час війни
Бюджет 2022 року передбачав майже 67 млрд грн витрат на ремонт та утримання дорожньої інфраструктури. 42,2 млрд грн з цієї суми спрямували на розвиток та утримання автодоріг загального користування державного значення. Ще 24,6 млрд грн – це субвенції місцевим бюджетам на будівництво, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення.
У 2023 році субвенція місцевим бюджетам скоротилася на третину до 16 млрд грн. На розвиток мережі та утримання доріг державного значення Кабінет міністрів виділив майже вдвічі менше, ніж раніше – 27,5 млрд грн.
У 2024 році Агенція відновлення та розвитку інфраструктури отримала з державного бюджету 17,1 млрд грн. Ці кошти – залишок спеціального фонду держбюджету, вони не були використані у 2021-2023 роки. Гроші передали адміністраціям восьми областей, які мали погодити перелік доріг для ремонту з МОЗ, Міноборони та Мінінфраструктури.
