Перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що Україна має бачення на 10-15 років наперед, як повернути окуповані Росією території.
Про це військовий розповів на IV Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи 28 серпня.
За його словами, стратегію деокупації Україна розробляє разом з іноземними партнерами. Проте головна відповідальність на українцях, бо крім них ніхто для України "ніяких проблемних питань не вирішить".
“Нас можуть підтримувати у вирішенні наших проблем, але ніхто не піде на фронт воювати ніхто, крім українців", – наголосив Гаврилюк.
У цьому контексті він згадав про перевагу України у Чорному морі, яку "треба здобути та утримувати".
"Зараз навіть окремі вилазки для знищення суден (російського флоту— ред.) важко здійснювати, бо росіяни вжили заходів. Крим перетворився на колосально потужну військову базу Росії”, — сказав генерал.
Щодо деокупації, то як каже Гаврилюк, Київ має “напрямки та бачення” повернення територій, які наразі контролює Російська Федерація.
“У нас є бачення на 10-15 років наперед, як рухатись і куди розвиватись”, – сказав перший заступник міністра оборони.
Контекст ситуації
У грудні 2024 року президент Володимир Зеленський сказав, що в України зараз "немає сил", щоб повернути Крим та Донбас. Тож Київ розраховує на міжнародну дипломатію і тиск на російського диктатора Володимира Путіна.
Український лідер відкинув сценарій, за яким Україна відмовляється від Криму та Донбасу. Як пояснив президент, Конституція України виключає таку можливість.
За даними західних ЗМІ, юридичне визнання Криму суб’єктом Російської Федерації є однією з вимог Москви для завершення війни в України. При цьому Кремль вимагає, щоб Україна забрала своїх військових з неокупованої частини Донецької області.
Зеленський публічно відмовився передавати під контроль РФ неокуповану частину Донеччини. Він також наголосив, що територіальні питання можуть обговорюватись лише на зустрічі між ним та лідером РФ Володимиром Путіним.
