Голова Енергетичної митниці Анатолій Комар став об’єктом урядової перевірки за участі правоохоронних органів та Національного агентства з запобігання корупції.
Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
"Доручила Міністерству фінансів разом із Державною митною службою, із залученням НАЗК та правоохоронних органів, перевірити факти, викладені у тому числі в журналістських розслідуваннях про очільника Енергетичної митниці України Анатолія Комара, і невідкладно доповісти про результати та вжиті заходи", – йдеться в дописі глави уряди.
Пізніше у Державній митній службі повідомили, що Анатолій Комар відсторонений від посади. Мало того – щодо Комара відкрито дисциплінарне провадження.
Чи повернеться він на посаду керівника Енергетичної митниці, залежатиме від результатів розслідування агентства з запобігання корупції та правоохоронних органів, додали у Міністерстві фінансів.
Анатолій Комар: що про нього відомо
44-річний топмитник Анатолій Комар став фігурантом розслідування журналістів "Схем". Вони з’ясували, що донька посадовця навчається в Лондоні. Його тесть та теща звели маєток на 70 млн грн в елітному передмісті Києва. За підрахунками журналістів, коштів, що заробили родичі Комара за все життя, не вистачило б навіть на перший етап будівництва такого розкішного будинку.
У декларації за 2024 рік Анатолій Комар вказав, що на посаді керівника Енергетичної митниці щомісяця заробляв 90 тис. грн. При цьому на роботу він їздив на престижному Mercedes-Benz.
З 2021 року є власником апартаментів у елітному ЖК “Бульвар Фонтанів” у Печерському районі Києва. Ринкова вартість цієї нерухомості становить 3,7 млн грн.
Журналісти також встановили зв’язок Анатолія Комара із групою компаній VM Groupe. Цей паливний холдинг офіційно підозрюється у нанесенні двох мільярдів гривень збитків бюджету під час імпорту сировини для пального в Україну – шляхом махінацій з акцизними платежами на митниці.
