Упродовж перших шести місяців 2025 року народжуваність в Україні склала 86 тисяч дітей, тоді як кількість померлих перевищила 249 тисяч осіб, тобто на кожного новонародженого припадає приблизно троє померлих.
Про це повідомляє "Опендатабот".
У першій половині минулого року в Україні народилися 87 655 дітей. Проте загальна динаміка залишається негативною — рівень народжуваності за останнє десятиліття скоротився у 2,2 раза. Уже п’ятий рік поспіль співвідношення залишається незмінним: на одне немовля – троє померлих, зазначає Opendatabot.

У 2016 році щомісячна кількість новонароджених сягала в середньому 32 тисяч, тоді як нині цей показник знизився до приблизно 14 тисяч.
Де народжується найбільше дітей
Найбільше дітей з’являється на світ у Києві. Тут зафіксовано майже 10 тисяч народжень, що становить 12% від загальної кількості по країні.
Друге місце посідає Львівська область з 8 282 немовлятами (10%), а третє — Дніпропетровська, де народилося 6 670 дітей (8%).
Як і раніше, серед новонароджених переважають хлопчики — їхня частка становить 51%.

Попри загальне зниження, у декількох регіонах спостерігається позитивна динаміка: на Київщині показник зріс на 6%, на Волині — також на 6%, а на Львівщині — на 5%. Загалом зростання зафіксовано в семи областях.
При цьому в тих регіонах, де близько проходить лінія фронту, дітей очікувано народжується менше. Зокрема, у Донецькій області народжуваність скоротилась на 47%, на Херсонщині — на 11%, на Чернігівщині – на 10%.
Про смертність
Упродовж першої половини року в Україні зафіксували 249 002 летальних випадки — майже на рівні минулорічних показників за цей самий період.
Найбільше смертей припало на Дніпропетровську область — понад 27 тисяч осіб, що становить приблизно кожен дев’ятий випадок.

До трійки регіонів із найвищим рівнем смертності також увійшли Київ із понад 18 тисячами померлих і Харківська область, де кількість смертей перевищила 17 тисяч.
Зокрема, щороку населення України зменшується більш ніж на 300 тисяч осіб. Для порівняння, у 2016 році на одного новонародженого припадало лише двоє померлих.
