Сьогодні, 3 червня, стало відомо про звільнення Артема Ситника з посади заступника керівника Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідна інформація розміщена на сайті НАЗК.
Як відомо, Ситник був призначений заступником керівника НАЗК 12 травня 2022 року. За час своєї роботи в агентстві він відповідав за такі напрямки роботи:
- координування дій з правоохоронцями та прокуратурою, включно з організацією аналізу обґрунтованих доказів злочинності, та ідентифікацією ресурсів осіб, які беруть участь у воєнних діях проти України;
- фінансовий нагляд, здійснення цільових інспекцій, аналіз життєвого рівня, перевірка виконання норм закону, зокрема в аспекті протидії корупції;
- недопущення та розв’язання конфлікту інтересів у Національному агентстві;
- нагляд та керування щодо дотримання законодавчих актів, що стосуються етичних стандартів.
Артем Ситник: біографія
Ексзаступник голови НАЗК народився на Кіровоградщині. Вищу освіту здобув у Національній юракадемії ім. Ярослава Мудрого.
Трудовий шлях розпочав у рідній області, згодом, у 2008 році його призначили керівником слідчого відділу прокуратури у Київській області. Пропрацювавши на цій посаді до 2011 року – звільнився. За його словами – через незгоду з політичним режимом експрезидента Віктора Януковича.
З 2011 по 2015 рік займався адвокатською практикою. Керував адвокатською фірмою "Юридичні гарантії".
У 2015 році після довгих місяців "тягнучки" Верховна Рада призначила його головою Національного антикорупційного бюро України. Фактично, на його долю випало з нуля створювати новий орган. Тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про його призначення 16 квітня 2015 року.
У квітні 2022 року сплив 7-річний термін головування на посаді керівника НАБУ. Проте через місяць голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков призначив Ситника своїм заступником.
За час роботи Ситника в НАБУ до відповідальності притягнули понад 550 осіб. Серед них – 8 нардепів, 3 заступників міністрів, 2 міністрів, очільники Державної фіскальної служби, Держаудит служби, Рахункової палати. Серед успішних кейсів Ситника також експерший заступник секретаря РНБО, експерший заступник голови Нацбанку, більш як 45 суддів.
Скандали Артема Ситника
У грудні 2019 року Артема Ситника внесли до реєстру корупціонерів. Він програв усі суди, де його визнали винним в отриманні подарунка вартістю 25 тисяч гривень. Це була 70% знижка на відпочинок, яку він одержав від друга, пов’язаного з власниками мисливського угіддя на Рівненщині. Крім того, Ситник сплатив невеликий штраф у розмірі 3,4 тисячі гривень.
6 вересня 2019 року Сарненський райсуд Рівненської області визнав Ситника винним у порушенні статті 172-5 КУпАП і наклав на нього штраф у розмірі 3400 гривень з конфіскацією подарунків на користь держави.
На судовому засіданні було встановлено, що голова НАБУ двічі винаймав житло (з 29 грудня 2018 року по 2 січня 2019 року та з 8 по 10 березня 2019 року) на території мисливських угідь "Поліське-Сарни". За нього платив друг засновників ТОВ МГ "Поліське-Сарни", якому адміністрація надала знижку 70% від вартості оренди.
В результаті, вартість оренди на Новий рік склала для Ситника 7 тисяч гривень (замість повної вартості у 10 тисяч гривень), а за березневі свята – 10,5 тисяч гривень (замість 15 тисяч гривень).
Адміністраторка, яка свідчила в суді, зізналася, що особа, яка сплатила за оренду, не уточнила, хто буде проживати в будинках. Пізніше вона впізнала орендаря як директора Національного антикорупційного бюро України, якого вона бачила раніше по телевізору.
