Ілон Маск вкотре гостро розкритикував президента США Дональда Трампа через його новий законопроєкт про державні витрати.
Про це мільярдер написав на своїй сторінці в Х.
Маск, який раніше очолював Департамент ефективності уряду (DOGE), звинуватив законодавців у лицемірстві. На його думку, конгресмени лицемірно агітували за скорочення державних витрат, а потім підтримали “найбільше в історії збільшення державного боргу”. Він закликав таких посадовців “соромно опустити голову” та наголосив, що вони неодмінно програють на майбутніх праймеріз.
Маск також заявив про готовність заснувати нову політичну партію, якщо законопроєкт буде ухвалений.
“Якщо цей божевільний закон про витрати буде ухвалено, наступного дня буде сформовано Американську партію. Нашій країні потрібна альтернатива однопартійній системі демократів і республіканців, щоб народ справді мав голос”, — написав мільярдер.
Реакція Трампа
Дональд Трамп, у відповідь, звинуватив Маска в невдячності та зробив різкий випад проти електромобілів. За його словами, без державних субсидій SpaceX і Tesla не вижили б, а Маску, ймовірно, “довелося б закрити магазин і повернутися додому в Південну Африку”.
“Більше жодних запусків ракет, супутників чи виробництва електромобілів — і наша країна могла б заощадити цілий СТАТОК. Можливо, нам варто попросити DOGE добре й уважно подивитися на це? МОЖНА ЗЕКОНОМИТИ ВЕЛИКІ ГРОШІ!!!”, — написав Трамп.
Деталі законопроєкту та передісторія конфлікту
Законопроєкт Дональда Трампа про податки й витрати, який сам президент назвав “великим і прекрасним”, 29 червня отримав підтримку Сенату США.
Документ викликав критику через ризик значного збільшення дефіциту державного бюджету, який, за прогнозами, може сягнути 2,3-5 трильйонів доларів упродовж наступних десяти років. Нові витрати на охорону кордонів і військо республіканці намагаються компенсувати скороченням фінансування програм медичного страхування Medicaid, продовольчих талонів та податкових пільг на зелену енергію.
Конфлікт між Маском і Трампом розпочався, коли мільярдер пішов у відставку з DOGE, а перед цим розкритикував закон Трампа. Потім Маск зробив різку заяву, назвавши законопроєкт “огидною гидотою”.
Президент Трамп висловив “велике розчарування” позицією Маска, зазначивши, що у них були “чудові стосунки”, які тепер під питанням. Він також наголосив, що Маск був обізнаний з усіма аспектами законопроєкту ще до свого відходу з Департаменту ефективності уряду (DOGE) і раніше не мав до нього зауважень.
Після цього Маск продовжив серію критичних дописів у X, припустивши, що без його підтримки “Трамп програв би вибори”. На це Трамп відповів, що Ілон Маск “просто збожеволів”.
