У державному бюджеті України, як і в попередні роки, не вистачає коштів на потреби Збройних Сил. Тож уряд найближчим часом пропонуватиме збільшити відповідні видатки щонайменше на 200 млрд грн.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, бюджетна "дірка" наразі становить приблизно 200 млрд гривень.
"Тому у відносно найближчий час: уряд внесе проект змін у бюджет-2025. Десь на мінімум +200-250 млрд грн на армію. Рада їх проголосує", – написав Железняк.
Він наголосив, що розводити зраду ще зарано, бо "всі військові виплати йшли та будуть йти за планом".
Як вказав нардеп, уряд поки робить "наближення". Це процес, коли передбачені бюджетом видатки вичерпуються швидше, ніж очікувалося. Схожа ситуація склалася у другій половині минулого року. Тоді на армію не вистачало близько пів мільярда гривень. Щоб закрити цей розрив Верховна Рада суттєво підвищила податки для всіх українців.
Чому бракує грошей
Закладені в бюджеті на 2025 рік видатки Міністерства оборони становлять 1,568 трлн грн. Це лише на 31 млрд грн більше, ніж у попередньому році. Такий обсяг – приблизна межа можливостей економіки щодо фінансування Міноборони під час війни.
З початку 2025 року оборонне відомство перевиконує свій план з видатків. За інформацією "Економічної правди", в січні-березні 2025 року Міноборони почало використовувати кошти, які заплановано використати в останні місяці року. Цей процес називається наближенням видатків, йдеться в матеріалі.
Повідомляється, що головна причина – закупівля боєприпасів. На ці цілі почали витрачати кошти, передбачені для виплат грошового забезпечення військовим.
За словами джерел видання, переважна більшість цих коштів пішла на контрактування снарядів. Ще частина – на закупівлю дронів та іншого озброєння. Як стверджують співрозмовники ЕП, уряд вже почав використовувати гроші на виплати військовим за вересень.
На переконання видання, якщо парламент не підтримає збільшення видатків на армію, то вже восени цього року не буде коштів на виплату зарплатні військовим.
