Починаючи з 21 березня 2025 року, наземний громадський транспорт у Києві більше не припинятиме рух під час повітряних тривог. Щодо відновлення функціонування метро інформації наразі немає.
Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.
У заяві установи йдеться, що в разі повітряної тривоги КП “Київпастранс” та приватні перевізники зупинятимуть транспорт поблизу найближчого укриття на маршруті. Пасажири зможуть вийти з салону й переміститися в безпечне місце. А за потреби їм нададуть необхідну допомогу.
Було досягнуто домовленості, що водій громадського транспорту інформуватиме пасажирів про можливість продовження маршруту. Після висадки тих, хто бажає покинути салон, транспорт продовжить рух за встановленим напрямком.
Водночас у протоколі Ради оборони Києва вказано, що водій також матиме право самостійно ухвалити рішення пройти до укриття на час повітряної тривоги.
Щодо функціонування Київського метрополітену, наразі його робота залишатиметься без змін – під час повітряної тривоги поїзди не курсуватимуть наземними ділянками.
Як зазначили в Київській міській державній адміністрації, це рішення було ухвалене 18 березня Радою оборони Києва після проведення консультацій із представниками військових структур, правоохоронних органів та ДСНС.
Робота громадського транспорту в Києві під час воєнного стану
З 1 серпня 2022 року в Києві почали діяти нові правила функціонування громадського транспорту. У разі оголошення повітряної тривоги пасажири повинні залишити транспорт і направитись до найближчого укриття, яке можна знайти за допомогою карт на офіційному вебпорталі міста або в мобільному додатку “Київ Цифровий”.
Після завершення тривоги водій чекає на пасажирів протягом 10 хвилин. Якщо за цей час хтось не встигає повернутись, він зможе сісти на наступний транспорт без необхідності платити повторно.
Що стосується метро, то поїзди на “червоній” та “зеленій” лінії не їздитимуть на відкритих ділянках, в той час, як “синя” лінія працює без перерви, оскільки всі її станції знаходяться під землею.
Попри це, кияни неодноразово зверталися з петиціями, аби не зупиняти громадський транспорт під час повітряної тривоги. Перша петиція була подана на сайті Київради ще 3 серпня 2022 року, і транспортна комісія підтримала її на засіданні 25 серпня.
Проте, міський голова Віталій Кличко повідомив, що рішення Ради оборони Києва залишатиметься чинним до поліпшення ситуації з безпекою в столиці.
