Вища рада правосуддя (ВРП) на своєму засіданні 4 березня ухвалила рішення про звільнення судді ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.
За інформацією Дзеркала тижня, звільнення Вовка підтримали дев’ять членів ВРП, а ще двоє висловились проти.
Як відомо, у листопаді 2024 року Третя Дисциплінарна палата ВРП внесла подання про дисциплінарну відповідальність судді.
Одночасно Павла Вовка було відсторонено від посади до прийняття остаточного рішення. Воно, як зазначає видання, має бути проголосовано на наступному засіданні ВРП.
Більше про суддю Вовка
Діяльність Павла Вовка та його колег потрапила в поле зору правоохоронців ще у 2018-2019 роках.
Як доказову базу детективи оприлюднили аудіозаписи, на яких, за їхніми твердженнями, зафіксовано розмови суддів ОАСК щодо скоєних ними правопорушень. Вони стали відомі у ЗМІ як "плівки Вовка".
17 червня 2022 року НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направили до суду справу про змову з метою захоплення державної влади, перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, участь у злочинній організації, зловживання впливом. Павла Вовка, як голову суду, було названо першим серед обвинувачених.
Антикорупційні органи наголошували на навмисному затягуванні справи з боку адвокатів, а також звинувачували Вовка та його колег у саботажі слідства через систематичну неявку на засідання. Сам же голова ОАСК пояснював свою відсутність тим, що не визнає себе підозрюваним у справі.
У кримінальному провадженні потерпілими визнані троє членів колегії ВККС, які проводили співбесіду з Вовком під час конкурсу до Верховного Суду: А. Козлов, С. Козьяков та М. Мішин.
Реагуючи на ситуацію, у квітні 2021 року президент Зеленський ініціював законодавчі зміни щодо розформування ОАСК та створення натомість нової установи – Київського міського окружного адміністративного суду.
