Народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Кормишкіна подала заяву про складання депутатських повноважень.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
За його словами, заяву насамперед має розглянути Регламентний комітет Верховної Ради, а вже потім відбудеться голосування у парламенті.
За процедурою, зазначив нардеп від “Євросолідарності”, заяву має розглянути Регламентний комітет, після чого відбудеться голосування у Верховній Раді.
"Депутатка від "слуг" Ірина Кормишкіна (Аллахвердієва) подала заяву про складання депутатських повноважень… Зараз заяву має розглянути Регламентний комітет, а потім голосування в Раді. Ще мінус "слуга", – зазначив Гончаренко.
Чому Кормишкіна прийняла таке рішення
Нагадаємо, у жовтні 2024 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили Кормишкіній про підозру у незаконному збагаченні.
За даними слідства, протягом 2021-2022 років депутатка стала власницею активів, вартість яких на понад 20 мільйонів гривень перевищила її офіційні доходи та заощадження. Зокрема, через юридичну особу вона придбала будинок поблизу Одеси, де наразі проживає. За цією статтею Кримінального кодексу (ст. 368-5) передбачено покарання від п’яти до десяти років ув’язнення.
Вищий антикорупційний суд відпустив Кормишкіну на поруки голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії та очільника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма.
У січні 2025 року САП висунула депутатці нову підозру – в умисному декларуванні недостовірної інформації. Справу відкрили після постанови Вищого антикорупційного суду.
Слідство встановило, що Кормишкіна задекларувала отримані від батька подарунки на суму 14,4 та 5,3 мільйона гривень, а також швейцарський годинник Zenith Defy Midnight вартістю 310 тисяч гривень.
Однак офіційні доходи її батька не дозволяли робити подарунки такої вартості.
