Посади членів наглядової ради ПрАТ "НЕК "Укренерго" як представників держави обіймуть Юрій Бойко, Анатолій Гулей та Олексій Нікітін. Їх кандидатури погодив Кабмін, йдеться в розпорядженні уряду 1232-р від 10 грудня 2024 року.
Юрій Бойко вже вдруге потрапляє до наглядової ради "Укренерго". Він був представником держави у передньому складі, призначеному у 2021 році.
Більше про нових членів наглядової ради:
- Юрій Бойко водночас є радником прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. У 2020−2021 роках тимчасово виконував обов’язки міністра енергетики.
- Анатолій Гулей – голова правління Міжбанківської валютної біржі, раніше очолював правління Ощадбанку.
- Олексій Нікітін працював директором з комерції ПрАТ "Укргідроенерго", до цього обіймав посаду у Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Наглядова рада "Укренерго" складається з 4 незалежних членів та 3 представників держави.
Як відомо, 28 листопада Кабмін затвердив кандидатури чотирьох нових незалежних членів наглядової ради. До її складу увійшли Патрік Грейхен, Луїджі Де Францискі, Єппе Кофод і Ян Генрік Монтелл.
Оновлення в Укренерго: основне
2 вересня 2024 року наглядова рада "Укренерго" проголосувала за звільнення Володимира Кудрицького з посади керівника компанії. Таке рішення підтримали троє членів наглядової ради від держави — Юрій Бойко, Юрій Токарський та Олександр Баранюк. А також незалежний член наглядової ради — Роман Піонковський. Ще двоє незалежних членів проголосували проти.
Після звільнення Володимира Кудрицького голова наглядової ради “Укренерго” Даніель Добені та член наглядової ради Педер Андерсен подали заяви про відставку.
Тимчасовим виконувачем обов’язків голови правління "Укренерго" 5 вересня було призначено Олексія Брехта.
За припущенням Кудрицького, метою його звільнення було намагання перевести під ручний контроль інвестиції у відбудову енергетики.
Відставку голови енергетичної компанії, як писали українські ЗМІ, обговорювали на Ставці Верховного головнокомандувача 30 серпня. Кудрицького звинувачували в тому, що об’єкти Укренерго не були достатньо захищені від ворожих атак. Внаслідок цього в країні, що напередодні зазнала від Росії чергового масованого удару, знову загострився дефіцит електроенергії.
