Після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Парижі нещодавно обраний глава США Дональд Трамп прийняв на своїй віллі у Флориді проросійського прем’єра Угорщини Віктора Орбана. Про зустріч у маєтку Мар-а-Лаго повідомив глава угорського уряду у соцмережі Х (Twitter).
"США сьогодні. Майбутнє почалося!", – написав Віктор Орбан у ніч проти вівторка, 10 грудня.
За інформацією прем’єра Угорщини, у зустрічі також брали участь мільярдер Ілон Маск, якого Трамп пообіцяв призначити главою департаменту ефективності уряду США, та конгресмен-республіканець Майк Волц. В адміністрації Трампа Волц може обійняти посаду радника з питань нацбезпеки.
Інших подробиць зустрічі Орбан не повідомив. Втім Маск відреагував на допис прем’єра Угорщини, відзначивши, що вони мали "цікаву дискусію".
За інформацією "Радіо Свобода", Трамп цікавився думкою Орбана стосовно припинення війни Росії в Україні.
Трамп та Орбан: більше про стосунки політиків
За останні пів року угорський політик вже вдруге зустрічається з Трампом у його маєтку у Флориді. Перед цим вони спілкувалися в Мар-а-Лаго в липні після того, як Орбан здійснив візити до Києва, Москви та Пекіна. Ці поїздки він назвав "миротворчою місією", не пояснюючи її змісту.
Орбан ще до оголошення результатів нещодавніх виборів президента США першим привітав Трампа з перемогою. Своєю чергою, новообраний президент раніше неодноразово хвалив угорського політика та називав його "великим лідером Європи".
Прихильні один до одного політики зустрілися невдовзі після того, як Дональд Трамп спілкувався у Парижі з президентом Володимиром Зеленським. За словами американського політика, український лідер виявив готовність до миру.
Зеленський, коментуючи зустріч у Парижі, назвав умови, за яких можливий мир в Україні. Передусім – це посилення України на полі бою, що передбачає надання ЗСУ далекобійних ракет.
