Робити прогнози, коли ситуація зі світлом в Україні стане кращою, наразі неможливо. Відповідні особи, зокрема міністр енергетики Герман Галущенко, мають щоденно звітувати щодо ситуації в енергетиці.
Про це під час засідання Кабінету міністрів наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Стосовно того, коли ситуація стабілізується, то зробити точний прогноз наразі неможливо”, – заявив голова уряду. Він підкреслив, що міністр енергетики (Герман Галущенко – ред.) і очільник “Укренерго” (в.о. голови Олексій Брехт – ред.) мають щоденно звітувати перед українцями щодо ситуації зі світлом і надавати “повну картину”.
Окремо Шмигаль зазначив, що відповідні органи повинні інформувати про те, яка робота здійснюється.
Ситуація зі світлом в Україні
Черговий масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України стався зранку 28 листопада. За повідомленнями рятувальників, пошкодження зазнали об’єкти у 14 областях, зокрема Рівненській, Львівській, Кіровоградській, Київській, Волинській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Миколаївській та Вінницькій.
Внаслідок атаки енергетики були змушені запровадити надзвичайні віялові відключення електроенергії. Пізніше повернулися до графіків погодинних обмежень, які довелося посилити через значні пошкодження інфраструктури.
Станом на ранок 29 листопада без електропостачання залишалися Херсон і більша частина Миколаївської області.
Що ще сказав Шмигаль
Уряд прийняв важливе рішення щодо електропостачання для бізнесу. Підприємства, які імпортують або власними силами виробляють щонайменше 60% від свого споживання електроенергії, будуть звільнені від планових відключень.
Водночас за словами Шмигаля, станом на сьогодні ситуація в українській енергосистемі є складною, але перебуває під контролем диспетчерів “Укренерго”.
“Важливо, що система зберегла й зберігає цілісність. Ні на хвилину не зупиняється робота з подолання наслідків атаки. Енергетики, рятувальники, сапери працюють 24/7. Аварійні відключення споживачів були скасовані в усіх регіонах, але зараз вимушено застосовуються графіки відключень”, – сказав прем’єр-міністр.
За словами прем’єр-міністра, Україна продовжує імпортувати електроенергію з європейських країн.
