У період повномасштабної війни з Росією кількість генералів Збройних сил України зменшилася на 41 особу через звільнення за станом здоров’я. Про це на запит "Радіо Свобода" повідомили у Головному управлінні комунікацій ЗСУ.
Зазначається, що статистика охоплює період від початку широкомасштабного вторгнення (від 24 лютого 2022 року) до 1 серпня 2024 року. Характерно, що протягом цього часу до вищого офіцерського складу зарахували лише одного військовослужбовця.
Як відомо, до вищого офіцерського складу належать офіцери, які обіймають стратегічні командні посади або мають найвищі військові звання, зокрема генерал-майор, генерал-лейтенант та генерал-полковник.
Контекст
Як відомо, минулого березня двох ключових високопосадовців ЗСУ звільнили з військової служби за станом здоров’я. Зокрема, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та генерал-лейтенант Сергій Шаптала були виведені зі служби за рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК), яка визнала їх непридатними.
Журналісти “Української правди” повідомили, що Залужний ще взимку пройшов військово-лікарську комісію, де був визнаний непридатним для подальшої служби в армії. Це сталося напередодні його призначення послом у Великій Британії.
У квітні генерал-майор Тетяна Остащенко, колишня керівниця медичних сил ЗСУ, також звільнилася з військової служби за станом здоров’я. Це відбулося через два місяці після її відставки з посади командувачки Медичних сил.
У листопаді екскомандувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля було звільнено з військової служби на підставі висновку ВЛК.
