Президент США Джо Байден хоче, щоб країни G7 розробили план використання заморожених активів РФ до зустрічі лідерів у червні.
Про це пише Bloomberg.
За інформацією від джерел, близьких до президента, Джо Байден висловив бажання використовувати заморожені активи для фінансування бюджетних потреб України, а в подальшому – для її відновлення. При цьому Байден не розглядає можливість використання заморожених коштів як єдине джерело допомоги.
Як зазначається у матеріалі, США вважають, що неприпустимо, щоб Росія самостійно визначала момент компенсації завданих Україні збитків.
Нагадаємо, наприкінці січня 2024 року у ЗМІ з’явилась інформація про те, що ЄС планує використати кошти з податків на надприбуток від заморожених активів Центробанку РФ. Отримані у такий спосіб гроші пропонували скерувати на допомогу Україні.
Водночас самі російські активи не хотіли конфіскувати. Група країн, в тому числі й Німеччина, виступили проти арешту російських активів нібито через юридичні міркування.
Проте 29 січня представники Європейського союзу досягли “принципової” згоди стосовно використання доходів від заморожених російських активів для надання допомоги Україні.
