Прем’єр-міністр Японії Сігеру Ісіба задрімав під час засідання парламенту, де голосували за його переобрання.
Про це повідомляє Japan Times.
Варто зазначити, що це волевиявлення відрізнялось від інших – вперше за понад 30 років у парламенті відбулись два тури виборів очільника уряду. Це сталось після того, як керівна коаліція втратила контроль над парламентом.
Японські ЗМІ повідомляють, що хоча результат і не став несподіванкою, він свідчить про загострення боротьби за владу.
Поки законодавці чекали на підрахунок голосів, Ісіба, здається, ненадовго задрімав.
Лідер головної опозиційної партії Йосіхіко Ноду розкритикував Ісібу, сказавши, що якщо прем’єр справді спав, то це вказує на “помітну відсутність напруги”.
Проте речник уряду пояснив, що прем’єр був виснажений після напруженої нічної роботи та застуди. Його стан він пояснив дією ліків, при цьому зазначивши, що здоров’я прем’єра в нормі.
Колишній лідер опозиційної партії Нобуюкі Баба теж вважає, що поведінка прем’єра була “невідповідною”, враховуючи важливість голосування.
Як відомо, Сігеру Ісіба обійняв посаду прем’єра лише в жовтні, після того, як його коаліція втратила більшість на виборах. Він переміг у другому турі голосування, але не зміг здобути таку ж більшість у парламенті, яку його політична сила утримувала з 2012 року.
Вибори прем’єра Японії
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Ісіба повторно очолив японський уряд.
Варто зазначити, що жоден із кандидатів не набрав необхідної більшості голосів у 465-місній Палаті представників, проте Ісіба отримав 221 голос проти 160 у його суперника Йосіхіко Ноду. Саме перевага у голосах дозволила йому посісти крісло прем’єра.
Ісібу також обрали прем’єр-міністром у Палаті радників, яка контролюється керівною коаліцією на чолі з його "Ліберально-демократичною партією". Тепер він сформує новий Кабінет міністрів Японії.
Перспектива створення уряду меншості означає, що керівна коаліція має більше прислухатися до вимог опозиції, яка посилила свої позиції після загальних виборів 27 жовтня.
Перед початком парламентської сесії керівна коаліція заявила, що готова працювати з опозицією та координувати політику, що є критичним кроком до забезпечення стабільного уряду.
