Переможець президентських виборів 2024 року у США Дональд Трамп визначився з кандидатурами на посади держсекретаря, радника з нацбезпеки та посла Сполучених Штатів в ООН. Серед претендентів є політики, які підтримують Україну, повідомляють CNN та "Європейська правда".
За інформацією американського видання, Трамп має намір призначити посолкою США в Організації Об’єднаних Націй 30-річну конгресвумен Еліз Стефаник. Коментуючи свій вибір, Дональд Трамп відзначив, що Еліз є неймовірно сильною, жорсткою і розумною прихильницею руху "Америка понад усе".
Стефаник входить до кола трампістів – представників Республіканської партії, для яких важливіші принципи лідера, а не партійні. Політикиня завзято захищала Трампа під час його першої каденції на слуханнях про імпічмент у 2019 році. Наступного року вона підтримувала заяви кампанії Трампа про нечесні президентські вибори та заперечувала перемогу Джо Байдена.
Після початку широкомасштабного російського вторгнення Стефаник назвала Путіна воєнним злочинцем та божевільним бандитом. А також закликала протистояти проти нападу на демократію, пише "Голос Америки". Втім вже через два роки вона голосувала проти надання Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.
Кого ще хоче призначити Трамп
На посаді очільника Державного департаменту майбутній президент бачить 53-річного сенатора від Флориди Марка Рубіо. Він є віцеголовою комітету з питань розвідки й водночас старшим членом комітету з питань міжнародних відносин. Як відзначає "Європейська правда", зовнішньополітичне відомство США може очолити "яструб" – прихильник жорстких, ескалаційних дій на світовій арені.
На думку Рубіо, США мають підтримувати Україну у відбитті агресії РФ. Він голосував за пакет допомоги Україні 2024 року та навіть публічно критикував однопартійців, які сумнівалися у необхідності підтримки Києва. Останнім часом політик дещо змінив риторику щодо шляхів завершення війни, але лишається у більш прихильному до України таборі республіканців.
Наразі, як відомо, Держдеп США очолює Ентоні Блінкен.
Посаду радника з питань нацбезпеки (яку наразі займає Джейк Салліван – ред.) може обійняти 50-річний конгресмен із Флориди Майк Волтц. Він, як і Рубіо, відомий своїми “яструбиними” зовнішньополітичними поглядами.
Народжений в сім’ї емігрантів з Куби, Волтц служив в Афганістані, Африці та на Близькому Сході. Він нагороджений "Зеленим беретом" і може стати першим з такою відзнакою, хто обійме посаду радника з нацбезпеки, відзначає українській журналіст Остап Яриш, який із 2019 року працює в США.
Майк Волтц переконаний у важливості перемоги України у війні. Після широкомасштабного російського вторгнення він у складі конгресових делегацій приїздив до Києва. Однак навесні цього року виступив проти виділення Україні пакета допомоги на 61 млрд доларів, вказуючи на те, що Європа має робити більше у протидії агресії РФ.
