Суперник Маї Санду на президентських виборах у Молдові Александр Стояногло визнав свою поразку через два дні після оголошення результатів голосування.
Про це повідомляє місцеве видання NewsMaker.
Попри це, він висловив вдячність виборцям за довіру та пообіцяв “не зупинятися”.
Водночас Стояногло заявив про “політичну упередженість і захоплення ключових державних структур”.
На його думку, ця перемога влади є “слабкою та штучною”, оскільки спирається на “бруд, страх, ненависть та цензуру”. Він наголосив, що “маніпуляції, мова ненависті та розкол не можуть бути довгостроковою основою” успіху.
Попри поразку, Стояногло натякнув, що збирається і надалі залишатись у молдовській політиці. Він заявив, що “наша боротьба за вільну, стабільну й успішну Молдову тільки починається”.
Вибори в Молдові
Президентські вибори в Молдові завершилися перемогою чинної глави держави Маї Санду. За результатами другого туру, який відбувся 3 листопада, вона отримала 55,33% голосів виборців, обігнавши свого суперника, колишнього генерального прокурора Александра Стояногло, який набрав 44,67% голосів.
Попри те, що більшість виборців, які голосували безпосередньо на території Молдови, віддали перевагу Стояногло (51,19% проти 48,81% у Санду), переможний результат вдалося досягти завдяки голосуванню за кордоном.
Так, 82,83% виборців, які голосували поза межами країни, підтримали Санду, тоді як за Стояногло проголосували лише 17,17% закордонних виборців.
Напередодні другого туру в країні спостерігалася напружена ситуація – повідомлялося про хвилю телефонних погроз та організоване підвезення громадян на закордонні дільниці. Крім того, в день голосування надходили повідомлення про замінування закордонних виборчих дільниць.
