За підсумками виборчої кампанії 2024 року Демократична партія не тільки втратила Білий дім, а ще й більшість у Сенаті. Проте втрачені позиції можна відновити, якщо з’ясувати причини розгрому. Так вважає демократ Джим Мессіна, який керував передвиборчим штабом Барака Обами 2012 року, пише ВВС.
На думку політика, результати голосування виявили, що в їхній партії є проблеми з комунікацією з різними групами виборців. Зокрема, з іспаномовними американцями та молодіжною аудиторією.
Він сподівається, що всередині партії відбудуться дискусії з аналізом виборчих перегонів та їхніх результатів. Це необхідно, щоб демократи могли зрозуміти, як рухатися далі.
"Тому, що сьогодні ввечері нам надерли дупи. І ми повинні придумати, як рухатися далі таким чином, щоб ми знову стали партією більшості, якою були раніше", – сказав Мессіна.
Вибори у США: останні події
5 листопада у США відбулися президентські та проміжні вибори до Сенату та Палати представників.
Переможцем президентських перегонів став лідер Республіканської партії Дональд Трамп. Він отримав принаймні 277 із 538 доступних голосів виборців. Тож після інавгурації, яка має відбутися 20 січня наступного року, Дональд Трамп знову повернеться до Білого дому. Віцепрезидентом США стане Джей Ді Венс, який виступає проти допомоги України та її членства в НАТО.
У Сенаті республіканці також отримають більшість. Ситуація з Палатою представників поки залишається невизначеною, оскільки досі триває підрахунок голосів.
