Кремль використовує угоду про всеосяжне стратегічне партнерство з КНДР як засіб затримки нових етапів мобілізації в Росії на якомога довший період.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Там повідомили, що не мають змоги підтвердити дані щодо формування батальйону з 3 тисяч громадян для участі у військових операціях РФ у Курській області. А також про дезертирство групи північнокорейських військових.
У звіті натомість зазначили, що 14 жовтня російський диктатор Володимир Путін передав до Держдуми Росії договір на ратифікацію про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю. Він був підписаний обома державами в червні 2024 року.
Кремлівський речник Дмитро Пєсков у коментарі наголосив, що договір між РФ та КНДР є “недвозначним” у питаннях, пов’язаних з “взаємодією у сфері оборони та безпеки”.
У звіті зазначається, що Кремль, ймовірно, використовує положення угоди про “взаємну оборону”. Зокрема, для надання юридичного обґрунтування розгортанню північнокорейських солдатів у зоні бойових дій в Росії, реагуючи на вторгнення ЗСУ в Курську область. Також було повідомлено про те, що невеликий контингент північнокорейських військовослужбовців нещодавно діяв поблизу окупованого Донецька.
Заміна тотальній мобілізації
Проте, в ISW зазначають, що, крім юридичного обґрунтування, намір Кремля укласти угоду про взаємну оборону з КНДР демонструє, що диктатор Путін продовжує шукати альтернативні способи зміцнення Збройних сил. Зокрема, замість того, щоб оголошувати часткову чи загальну мобілізацію.
В Інституті підкреслили, що диктатор продовжує спиратися на криптомобілізацію та створення нових добровольчих формувань. Їх мета уникнути внутрішніх наслідків, пов’язаних з оголошенням загальної мобілізації в суспільстві або нової хвилі часткової мобілізації.
В ISW зазначають, що Путін зосередив свої зусилля на створенні нових підрозділів територіальної оборони, перенесенні наявних підрозділів з України. А також на залученні призовників.
Співпраця між Росією та КНДР
У червні Володимир Путін здійснив офіційний візит до Пхеньяна. Під час нього він та північнокорейський лідер Кім Чен Ин підписали угоду про стратегічне партнерство. Вона, зокрема, передбачає надання взаємної допомоги у випадку агресії проти будь-якої з країн.
Нещодавно ЗМІ повідомили, що тисячі солдатів КНДР проходять підготовку на території Росії з метою подальшого відправлення на фронт в Україні до кінця 2024 року.
На початку жовтня біля окупованого Донецька в результаті ракетного удару ЗСУ були знищені шість північнокорейських офіцерів.
Тим часом Сили оборони повідомили про формування особливого батальйону на базі 11 окремої десантно-штурмової бригади ЗС РФ. В ньому братимуть участь військові з Північної Кореї. Цей батальйон планується використовувати в Курській області.
За даними української розвідки, 18 солдатів КНДР вже втекли зі своїх позицій у Брянській та Курській областях ще до того, як цей підрозділ був залучений до бойових дій.
