Туреччина ніколи не погодиться зі здійсненою Росією анексією Криму. Цей регіон відповідно до вимог міжнародного права має повернутися під контроль України. Про це сказав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у відеозверненні до учасників саміту "Кримська платформа", який розпочався у Києві 11 вересня.
Турецький лідер відзначив, що цьогорічний саміт присвячений до 80-річчя депортації кримських татар. Проте біль від перенесених цим народом страждань досі не вщухла.
"Анексія Криму, проти якої Туреччина виступає і не визнає з першого дня, ще більше посилила страждання", – цитує слова його агентство Анадолу.
Ердоган підкреслив, що Анкара й надалі підтримуватиме суверенітет та територіальну цілісність України. Повернення Криму до складу України, за словами Ердогана, є вимогою міжнародного права.
Він також розповів, яким бачить завершення війни в Україні. На переконання Реджепа Ердогана, її фіналом має стати справедливий та міцний мир.
Кримська платформа: деталі
Цьогоріч у Києві розпочався четвертий саміт "Кримської платформи", створеної за ініціативи України. Платформа працює у консультаційно-координаційному форматі.
Мета проєкту – деокупація Криму та повернення його Україні мирним шляхом. Для виконання завдання, серед іншого, планується працювати над посиленням міжнародного тиску на Кремль.
Для участі у цьогорічній "Кримській платформі" до Києва прибули західні політики. Серед них – голова чеського Сенату Мілош Вистрчіл, президент Литви Гітанас Науседа. Також очільники урядів Литви та Хорватії – Евіка Сіліна та Андрей Пленкович.
