Угорщина віддасть державному банку України “Ощадбанк” викрадені інкасаторські автомобілі. Втім, “вилучені” гроші та золото, які перевозив транспорт, залишаться.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на джерела, які ознайомлені з перебігом справ.
Слідчі угорської податково-митної служби повідомили адвокатам української сторони, що викрадені банківські автомобілі планують передати у четвер вранці. У якому стані машини – невідомо. Також неясно, які пошкодження отримав сейф, у якому перевозили гроші. Водночас золотовалютні цінності, викрадені угорською владою з цих автомобілів, залишаться в Угорщині.
Тим часом голова канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуляш, якого цитує Telex, заявив, що у справі поки немає підозр, але розслідування проводиться “відповідно до правил боротьби з відмиванням грошей”.
“Одне можна сказати як факт: у партії була безпрецедентна кількість іноземної валюти та багато золота”, – додав він.
За словами Гуляша, якщо обгрунтованих підозр не буде, кошти мають повернути Україні.
Викрадення коштів “Ощадбанку” в Угорщині
5 березня в Угорщині затримали два автомобілі “Ощадбанку” з сімома інкасаторами, які перевозили 40 мільйонів доларів, 35 мільйонів євро і 9 кілограмів золота між “Райффайзен банк” в Австрії та “Ощадбанком” в рамках регулярного перевезення валюти і цінностей.
У МЗС України заявили, що Київ реагуватиме на цей інцидент, зокрема може ініціювати санкції через затримання своїх громадян.
Згодом стало відомо, що інкасаторів все ж повернули до України, але кошти, золото й автомобілі залишилися в Угорщині. Зокрема стали відомі подробиці затримання українців.
