Президент США Дональд Трамп заявив, що Куба нібито перебуває у “скрутному становищі”, у зв’язку з чим їй варто “по-дружньому” погодитись на поглинання Штатами.
Про це американський лідер повідомив під час прессконференції.
За словами американського лідера, результат для Куби буде однаковим – незалежно від того, чи погодиться кубинський лідер Мігель Діас-Канель і його режим на зміну влади.
“І це може бути дружнє поглинання (із Штатами, – ред.). А може і не бути дружнім. Це не має значення, тому що вони, як то кажуть, вже на останньому подиху. У них немає енергії. У них немає грошей. Вони перебувають у глибокій гуманітарній кризі”, – додав він.
Президент США заявив, що кубинська влада, за його словами, “дуже погано поводилася” з багатьма людьми, серед яких були й кубино-американські виборці, які підтримали його на виборах і є для нього “важливими”.
Трамп також заявив, що Куба може погодитися здатися “по-доброму”, однак у будь-якому разі Вашингтон встановить над нею контроль.
Тим часом Reuters з посиланням на кубинський уряд пише, що Гавана не веде жодних переговорів на високому рівні зі США. Водночас влада не спростувала інформацію про можливі неформальні контакти американських чиновників із Раулем Гільєрмо Родрігесом Кастро – онуком колишнього президента Куби Рауля Кастро.
Зазіхання Трампа на Кубу
30 січня президент США підписав указ про надзвичайний стан щодо Куби. Він заявив, що дії кубинського уряду нібито становлять “надзвичайну загрозу” для національної безпеки та зовнішньої політики США. Зокрема звинувачував острівну державу у “тероризмі”, “експорті наркотиків” до США та підтримці антиамериканських настроїв у регіоні. Раніше подібні звинувачення Трамп висував й Венесуелі.
6 березня в інтерв’ю CNN Трамп заявив, що Куба нібито “скоро впаде” й “хоче укласти угоду” із Вашингтоном. Також додав, що острівна держава є “наступним завданням” для США після Ірану.
