Парламентський телеканал “Рада” від початку 2026 року припинив мовлення у національному телемарафоні “Єдині новини”.
Про це повідомляє “Детектора медіа”.
Наприкінці грудня 2025-го канал два дні поспіль був відсутній у марафоні й повернувся лише 31 грудня з підсумковим випуском новин.
Моніторинг “Детектора медіа” фіксує, що станом на вечір 7 січня 2026 року “Рада” не з’являлася у звичних для глядачів слотах. До паузи мовник виходив у марафоні за стабільним графіком: у понеділок з 6:00 до 12:00, у вівторок з 12:00 до 18:00 та в середу з 18:00 до опівночі.
Джерела, залучені до виробництва марафону, стверджують: телеканал не публікував офіційних заяв про призупинення участі, оскільки розраховує повернутися в телемарафон у найближчі тижні.
Продакшн-компанія “Кінокіт” припинила роботу
За даними співрозмовників видання, тимчасова пауза могла бути спричинена процедурними бар’єрами, що виникли в процесі розподілу коштів на виробництво контенту для парламентського мовника.
Продакшн “Кінокіт”, що з 2022 року створює контент для “Ради”, у цей же період не відновив роботу. Головна редакторка ТОВ “Кінокіт” Наталія Яструбенко не надала відповідей на запити журналістів. Виконувач обов’язків директора “Ради” В’ячеслав Петренко повідомив, що канал уже надсилав письмову відповідь, але не розкрив змісту щодо повернення в марафон.
Наразі на державному порталі Prozorro відсутні будь-які дані про проведення мистецьких конкурсів чи тендерів на закупівлю контенту для телеканалу “Рада” на 2026 рік.
Джерела “Детектора медіа” раніше повідомляли про призупинення роботи “Кінокіта” через фінансові борги. Компанія, за неофіційними даними, не розрахувалася за оренду офісів протягом восьми місяців і має затримки з оплатою праці. Частині співробітників рекомендували оформити двомісячні відпустки без збереження зарплати.
Є версія, що проблему загострив міжвідомчий перерозподіл бюджетних програм: у держбюджеті на 2026 рік фінансування двох програм, які мали перейти під контроль Держкомтелерадіо, залишили в портфелі Мінкульту.
Раніше канал “Рада” отримав на виробництво марафону 101,5 млн грн. Перемогу в попередніх мистецьких конкурсах на виробництво контенту для каналу здобувало саме ТОВ “Кінокіт”.
Співпраця “Кінокіта” і телеканалу “Рада”
ТОВ “Кінокіт” співпрацює з телеканалом “Рада” з кінця 2021 року. З 2022-го компанія регулярно вигравала конкурси на створення контенту для парламентського мовника. Розслідувачі Bihus.Info раніше вказували на зв’язок продакшну з ексзаступником керівника Офісу президента Кирилом Тимошенком.
Як відомо, загальнонаціональний телемарафон “Єдині новини” запрацював 24 лютого 2022 року, у день початку повномасштабної агресії РФ. На старті до проєкту приєдналися ключові українські мовники: Суспільне, 1+1, ICTV/СТБ, Інтер, Інтер та інші.
Попри періодичні ротації учасників, проєкт позиціонувався владою як інформаційний символ єдності. Президент Зеленський у 2023 році називав марафон одним із проявів національної стійкості. У 2022 році тодішній міністр Олександр Ткаченко запевняв, що телемарафон триватиме до перемоги.
