Хакерські угруповання, пов’язані з КНДР, у 2025 році здійснили крадіжки криптовалют на суму близько $2 млрд. Ця сума більш ніж на 50% перевищує обсяг таких крадіжок, зафіксованих роком раніше.
Інформацію про це оприлюднило агентство Bloomberg, посилаючись на свіжий звіт компанії Chainalysis Inc., яка спеціалізується на аналізі блокчейну.
За результатами дослідження, прибутки Північної Кореї від незаконного заволодіння цифровими активами суттєво зросли. Вони вже становлять більшу частину загальних втрат криптоіндустрії у 2025 році.
Загальні втрати галузі з січня до початку грудня 2025 року оцінюють приблизно в 3,4 мільярда доларів.
Найбільше пограбування
Значна частина викрадених північнокорейськими хакерами коштів пов’язана з найбільшим цифровим пограбуванням в історії. Воно відбулося у лютому.
Тоді з криптобіржі ByBit було викрадено $1,5 млрд. Аналітики підрахували, що ця операція збільшила загальні запаси криптовалют КНДР щонайменше до $6,75 млрд.
У лютому 2025 року Федеральне бюро розслідувань Сполучених Штатів офіційно заявило, що саме Північна Корея несе відповідальність за масштабну атаку на біржу ByBit.
Фінансування режиму
У Chainalysis наголошують, що крадіжки цифрових активів стали стабільним механізмом фінансування північнокорейського режиму. Доходи від цих хакерських атак зміцнюють режим та його програму розробки зброї масового ураження.
Аналітики зазначають, що попри загальне скорочення кількості кібератак у 2025 році, Північна Корея зберігає високий рівень активності. КНДР продовжує використовувати ІТ-фахівців для отримання привілейованого доступу до криптосервісів. Це дозволяє здійснювати масштабні операції.
Зокрема, хакери використовують складні схеми. Вони розбивають платежі на дрібні транші, щоб уникнути виявлення своїх незаконних дій.
