Детективи НАБУ зустрілися з представником Федерального бюро розслідувань США для обговорення справи бізнесмена Тимура Міндіча, який проходить фігурантом в операції "Мідас".
Про це пише видання ZN.UA із посиланням на джерела.
За інформацією видання, нещодавно відбулася планова заміна американського офіцера, який відповідає за координацію співпраці з НАБУ.
Цей представник ФБР постійно працює в НАБУ в рамках міжвідомчого меморандуму, укладеного ще під час створення Бюро, зазначає ZN.UA. Він має власний кабінет у будівлі бюро та щодня контактує з детективами, залишаючись у курсі всіх розслідувань, особливо масштабних корупційних справ.
Як повідомляється, одна з перших робочих зустрічей нового офіцера Федерального бюро із детективами була присвячена саме справі Тимура Міндіча.
Слідство вважає бізнесмена одним з організаторів "відкатної" схеми в компанії "Енергоатом". За даними правоохоронців, у самому центрі Києва функціонував так званий бек-офіс, через який зловмисники відмивали кошти.
Гроші відправляли через мережу закордонних компаній та фізичних осіб за межами України. На наявних записах згадуються Дубай, Віргінські Острови, Сейшели, Кіпр, Маврикій, Відень, Атланта і навіть Москва.
Розкрадання в "Енергатомі"
10 листопада детективи бюро провели обшуки у колишнього міністра енергетики Германа Галущенка, у "Енергоатомі" та у бізнесмена Тимура Міндіча, співвласника студії "Квартал 95".
Пізніше НАБУ та САП підтвердили проведення масштабної спецоперації проти корупційних схем в енергетиці. Слідство встановило діяльність організованого угруповання з колишніх і чинних посадовців, впливових бізнесменів та інших осіб, які контролювали державні підприємства, зокрема АТ "НАЕК "Енергоатом"".
Легалізацією коштів займався офіс у центрі Києва, що, за даними НАБУ, належав родині екснардепа, нині сенатора РФ Андрія Деркача.
11 листопада бюро оприлюднило аудіозаписи в межах операції "Мідас".
На записах НАБУ фігурують близькі до президента особи: Тимур Міндіч і Сергій Шефір, а також міністри Кабміну — очільник Мін’юсту Герман Галущенко, міністерка енергетики Світлана Гринчук і колишній віцепрем’єр Олексій Чернишов. Сам Міндіч виїхав до Ізраїлю за декілька годин до початку слідчих дій і, за даними детективів, контролював схему відмивання коштів.
Пізніше Володимир Зеленський заявив, що міністри юстиції та енергетики більше не можуть залишатися на своїх посадах. Після того прем’єр-міністерка Юлія Свириденко вирішила подати до РНБО пропозицію про накладання санкцій на Тімура Міндіча та Олександра Цукермана, які сьогодні вже підписав президент.
