Востаннє кошти на рахунки українців за програмою "Національний кешбек" приходили на початку вересня за покупки, здійснені у липні. Хоча такі платежі мали бути здійснені до кінця серпня.
Про це пише "Економічна правда".
Видання з посиланням на джерела в уряді повідомляє, що причиною двомісячної затримки є брак коштів.
За даними співрозмовників ЕП, у бюджеті на виплати за кешбеком коштів немає. Тож вирішили профінансувати з резервного фонду, і вже ухвалили відповідне рішення.
Як запевняють співрозмовники видання у Мінфіні, гроші вже невдовзі мають надійти на рахунки українців. Проте, коли саме це може статися, у міністерстві не уточнили.
Востаннє про виплату кешбеку влада звітувала на початку вересня. Тоді там заявили, що виплатили українцям рекордні 5,07 млрд грн.
На тлі браку коштів для започаткованої того року програми уряд Юлії Свириденко оголосив про нові виплати українцям від держави.
Зимова підтримка
За планами влади, українці цієї зими, як і торік, матимуть можливість отримати державну виплату у розмірі 1000 гривень. Програмою, яка отримала у народі назву "тисяча Зеленського", торік скористалися 14,4 млн українців. Видатки відповідно становили 14,4 млрд грн.
Окрім того, окремі категорії населення зможуть отримати 6500 гривень у межах програми "Тепла зима".
За підрахунками Міністерства соціальної політики, програмою “Тепла зима” зможуть скористатися приблизно 660 тисяч громадян, для чого в держбюджеті передбачено 4,4 млрд гривень. Виплату здійснюватиме Пенсійний фонд України, а отримані кошти можна буде витратити на придбання одягу, взуття чи медикаментів.
Анонсовано також запуск програми “УЗ-3000”, за якою українці зможуть безкоштовно проїхати 3 000 км потягами “Укрзалізниці”.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко назвала безпідставними закиди у популізмі щодо державних програм зимової підтримки.
“Національний кешбек”: що відомо
Офіційний запуск “Національного кешбеку” відбувся 11 жовтня 2024 року. За умовами програми, українцям виплачуватимуть кешбек у розмірі 10%. Повертатиметься частина коштів за купівлю продукції українського виробництва, зареєстрованих у програмі й придбаних у точках продажу, що беруть участь у програмі.
Отриманий кешбек можна витратити до кінця 2025 року на комунальні та інші послуги, книжки та ліки, зареєстровані в програмі.
Ініціативу було запроваджено за участі низки відомств, зокрема Міністерства економіки, яким тоді керувала чинна прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Своєю чергою, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розкритикував програму. За його словами, Україна не може допустити безглуздого витрачання коштів на експерименти окремих міністрів на кшталт провального кешбеку. За оцінками нардепа, реалізація програми дала “приріст ВВП менше статистичної похибки”.
