Глава Кабінету міністрів України Юлія Свириденко отримала з держбюджету 115 тис. грн компенсації за відрядження. Деякі підлеглі прем’єр-міністерки отримали в 3-4 рази більше.
Про це повідомляє видання "Обозреватель".
За період із серпня по жовтень включно глава українського уряду Юлія Свириденко здійснила поїздку у відразу до трьох країн: США, Данії та Швейцарії. За поїздку посадовиця отримала кошти на відрядження у розмірі 115,5 тис. грн.

За даними видання, рекордна сума коштів, отримана чиновником Кабміну у вказаний період, сягнула майже 500 тис. гривень. Окрім цього було декілька виплат більших за 300 тис. грн, тоді як у першому півріччі найбільша сума на відрядження становила трохи більш як 160 тис. грн. Їх отримала державна експертка з розвитку цифрової економіки Мінцифри Лора Яремчук.
Як з’ясували журналісти, деякі урядовці отримують за відрядження більше, ніж основний розмір зарплати. Ба більше, виявилось, що Кабмін бере в делегації та компенсує видатки не лише чиновникам.

Компенсації за відрядження: хто отримав найбільше
Як пише видання, розмір компенсації за відрядження залежить від низки критеріїв. Зокрема, від чисельності делегації та від кількості візитів. Окрім того – від розміру добових, які наказом №59 визначило Міністерство фінансів для різних країн. Наприклад, добові витрати у Польщі становлять 61 долар, а у Швейцарії – 70 доларів.
Ці гроші також мають компенсувати витрати на проїзд, проживання, телефонні розмови та страхування.
Якщо підсумувати отримані кошти, складається такий рейтинг чиновників, що отримали найбільші компенсації:
- шість платежів на 439,7 тис. грн отримав Ілля Снегур, завідувач відділу управління протоколу Секретаріату Кабміну. Його середня заробітна плата становить 72,1 тис. грн на місяць (865,6 тис. грн на рік);
- сім платежів на 429,8 тис. грн отримав Олег Стецюк, заступник завідувача відділу Управління протоколу Секретаріату уряду;
- чотири платежі на 272,5 тис. грн отримав Сергій Крайнов, заступник начальника Управління Секретаріату Кабміну. Його зарплата за весь минулий рік склала 950,2 тис. грн (це по 79,2 тис. грн на місяць).
- кошти на відрядження на суму у 205,2 тис. грн отримала Христина Остапчук, головна спеціалістка відділу офіційних заходів Управління протоколу Секретаріату Кабінету міністрів. Торік у Кабміні вона заробила 528,5 тис. грн, це в середньому по 43,8 тис. грн на місяць.
За даними видання, найчастіше чиновники Кабінету міністрів виїжджали до Бельгії – за поїздки до столиці ЄС оплатили 69 компенсацій. За візити до Сполучених Штатів було 16 компенсацій, до Данії – 13, Австрії – 11.
Варто нагадати, що у першому півріччі 2025 року посадовці Кабміну здійснили більш ніж 200 закордонних відряджень. Загальні витрати, які їм компенсували за ці поїздки, перевищили 10 мільйонів гривень.
