Правоохоронці провели обшуки у Дениса Комарницького, колишнього депутата Київської міської ради, який наразі мешкає у Відні. За кордон він втік у лютому 2025 року у розпал операції "Чисте місто" з викриття масштабних махінацій з землею у Києві.
Про це повідомляє Bihus.Info з посиланням на джерела у правоохоронних органах.
З обшуками до Комарницького прийшли співробітники Національного антикорупційного бюро та поліції Австрії, уточняє Telegram-канал "Викривач".
Слідчі дії проводили у вересні у триповерховому маєтку у престижному районі Відня, де наразі мешкає Денис Комарницький.
Як відомо, за кордон Комарницького вивезли за кордон у камуфльованому автомобілі із надписом "200", які використовують для транспортування полеглих військових.
Втекти Комарницькому допомогли двоє оперативників Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області. У Нацполіції підтвердили цю інформацію та запевнили, що тих уже звільнили з посад і затримали.
Згідно з інформацією розслідувачів, ще четверо організаторів мали посвідчення співробітників Служби безпеки. У СБУ зазначили, що на момент втечі ці особи вже не мали стосунку до служби, оскільки їх позбавили статусу позаштатних працівників за тиждень до події.
Денис Комарницький: його справа
У лютому Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про проведення масштабної операції “Чисте місто”, спрямованої на розкриття корупційних схем у земельній та бюджетній сферах столиці.
За даними правоохоронців, протягом 2023-2024 років учасники організованої групи незаконно вивели з власності територіальної громади Києва землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. При цьому вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
Як розповіли у НАБУ, у справі про земельну корупцію у Києві оголосили про підозру 10 особам. Семеро із них затримані. Злочинну організацію очолив колишній депутат Київської міської ради – його оголосили у розшук.
Як встановили розслідувачі Bihus.Info, до складу злочинного угрупування входила низка київських високопосадовців. Зокрема, Петро Оленич, заступник голови КМДА, та Михайло Терентьєв, голова земельної комісії Київради.
