Чинні ціни на електроенергію для населення включно зі споживачами, що мають електропалення, діятимуть до кінця квітня 2026 року.
Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
За її словами, уряд продовжив дію ПСО (покладання спеціальних обов’язків) до 30 квітня 2026 року.
"Це означає, що під час опалювального сезону громадяни й надалі платитимуть 4,32 грн за кВт/год.", – пояснила Свириденко.
Українці, домівки яких обігріваються електроопаленням, сплачуватимуть 2,64 грн за кВт/год за умови споживання до 2 000 кВт/год. За споживання понад встановленого ліміту ціна — 4,32 грн за кВт/год.
Ціни на електроенергію в Україні: детальніше
Від початку повномасштабного вторгнення РФ уряд Дениса Шмигаля двічі підвищував ціни на електрику. Вперше наприкінці весни 2023 року, запровадивши тариф у розмірі 2,64 грн за кВт.
З 1 червня 2024 року згідно з рішенням Кабміну почав діяти новий тариф на світло: 4,32 грн/кВт-год незалежно від обсягу споживання.
Як зазначили у Міністерстві економіки, збільшення тарифів на електрику є одним з драйверів інфляції в Україні. Її рівень за підсумками 2024 року сягнув 12% і перевищив 15% у травні поточного року.
Варто зазначити, що під час повномасштабної війни найбільше суттєво, у понад два рази, зросли борги за електрику. Українці заборгували за світло 17 млрд гривень. Загальна сума боргу за комунальні послуги станом на червень 2025 року перевищила 100 млрд грн.
За прогнозами Мінекономіки, впродовж 2026-2028 років ціни на електроенергію для побутових споживачів щороку зростатимуть у середньому на 15%.
