У місті Збараж Тернопільської області декілька екіпажів патрульної поліції намагалися зупинити водія, який рухався містом, порушуючи правила дорожнього руху. Порушником виявився 31-річний працівник одного з ТЦК області, який сів за кермо напідпитку.
Про це стало відомо з повідомлень Національної поліції Тернопільської області та соцмереж.
Як розповіли правоохоронці, 17 вересня під час моніторингу соцмереж вони виявили відео, на якому водій автомобіля Skoda, тікаючи від патрульної поліції, вчинив ДТП.
На згаданому відео зафільмовано, як щонайменше шість екіпажів поліції переслідують водія на чорній Skoda Fabia.
"За попередніми даними, патрульні отримали інформацію про те, що водій автомобіля Skoda, який, ймовірно, перебував у стані сп’яніння, рухаючись із м. Збараж, не виконав вимогу про зупинку", – розповіли у поліції.
Також зазначили, що водій під час втечі створював аварійні ситуації на дорозі. Ба більше – він в’їхав у службові авто, вантажівку та автомобіль Audi. Зрештою, поліцейські затримали втікача.
Його доправили до Тернопільського районного управління Національної поліції для з’ясування обставин. Згодом стало відомо, що за декілька годин до інциденту зі втечею, фігурант, бувши напідпитку, вчинив ще дві дорожньо-транспортні пригоди.
У поліції розповіли, що наразі розглядають питання щодо притягнення затриманого до відповідальності за кількома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху – ст. 122;
- порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів – 124;
- залишення місця дорожньо-транспортної пригоди – ст. 122-4;
- керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння – ст. 130;
- крім того, поліція має намір його затримати за опір працівникові правоохоронного органу — це ст. 342 Кримінального кодексу України.
Як реагують у ТЦК
В обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки підтвердили, що інцидент стався за участю їхнього працівника. Там також зазначили, що він служить у Збройних силах України з жовтня 2020 року.
Як наголосили у військкоматі, вони проводять власну службову перевірку. Згідно з її попередніми результатами, на момент події військовий перебував у відпустці.
У терцентрі наголосили, що вони засуджують "будь-які протиправні дії, незалежно від статусу чи заслуг військовослужбовця".
