За народного депутата Олексія Кузнєцова, якого підозрюють у привласненні бюджетних коштів на закупівлях дронів та РЕБ, внесли заставу у 8 млн грн. Нардеп вже вийшов із СІЗО.
Про це повідомляють hromadske та журналіст Олег Новіков.
Зазначається, що заставу за нардепа на рахунок Вищого антикорупційного суду перерахували 1 вересня. Того ж дня Кузнєцов вийшов з СІЗО.
Відтепер він зобов’язаний прибувати за першою вимогою до слідчого, здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Кузнєцов не може без дозволу виїжджати за межі Києва та області, він повинен повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи. Йому також заборонено спілкуватися з низкою осіб.
Детальніше про справу
2 серпня антикорупційні органи заявили про викриття схеми із завищенням цін у державних контрактах на закупівлю БПЛА та РЕБ. Йдеться про оборудку з “відкатами”, розмір яких сягав 30%.
За даними слідства, зловмисники перекладали у свої кишені частину коштів, які на потреби Сил Оборони виділяли органи місцевого самоврядування. Сума привласнених коштів може сягати 80 тисяч доларів.
До складу злочинної групи входив чинний народний депутат від “Слуги народу” Олексій Кузнєцов. Суд 4 серпня відправив його під варту з правом внесення застави у 8 млн грн.
Окрім нардепа в цій справі фігурують ще п’ять посадовців. У тому числі – колишній очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Вищий антикорсуд відправив його під варту з правом внесення застави у 10 млн грн. Вказану суму внесли ще 7 серпня, тож експосадовець вже майже місяць перебуває на волі.
За інформацією НАБУ, дії зловмисників попередньо кваліфікували за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 4 ст. 368 (прийняття хабаря службовою особою) Кримінального кодексу України.
Нардеп Кузнєцов: що про нього відомо
Олексій Кузнєцов був обраний до Верховної Ради у 2019 році від партії “Слуга народу“. До обрання мешкав у Сіверськодонецьку, що на Луганщині. З літа 2022 року місто перебуває під російською окупацією.
За даними “Суспільне Донбас”, за останні майже 5 років отримав майже 1,3 млн грн компенсації на оренду житла у Києві. Дружина нардепа Аліна Кузнєцова зареєстрована як ВПО та отримує допомогу від держави.
Як з’ясували журналісти "Слідства. Інфо", у квітні 2021 року вона придбала земельну ділянку у Києві з “коробкою” будинку площею приблизно 350 кв.м. За вказану нерухомість дружина нардепа сплатила 2,8 млн грн – на той момент близько $100 тис.
Останні чотири роки родина облаштовувала маєток, вартість якого становить щонайменше $400 тисяч.
Після того як Кузнєцову оголосили про підозру, Вищий антикорупційний суд арештував частину майна нардепа.
Арешт накладено на:
- 993 140 гривень готівкових коштів (900 тис. грн з них є попередньо ідентифікованими як неправомірна вигода);
- два телефони iPhone; планшет iPad;
- автомобіль Acura MDX;
- житловий будинок; домоволодіння (розмір частки 29/200);
- 1/2 частки ще одного житлового будинку;
- земельну ділянку та два приміщення.
На період розслідування членство Кузнєцова у фракції “Слуги народу” призупинено.
