Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив рішення щодо арешту майна ексдепутата Київради Дениса Комарницького, його дружини Ірини та водія Юрія Дашкова. Усі троє є фігурантами справи “Чисте місто”.
Про це повідомляє видання “Слово і діло”.
Попри те, що Комарницький залишив територію України після оголошення його в розшук, під арешт потрапило наступне майно:
- корпоративні права у ТОВ “Центр розвитку економіки і права” та ПрАТ “Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування”;
- автомобілі Mercedes-Benz S 500, Toyota Camry (2020 р.), Toyota Land Cruiser (2021 р.), GMC Yukon XL та Mercedes-AMG GLE 53;
- кошти та цінні папери на рахунках у декількох банках;
- вилучена в рамках справи готівка: $3,97 млн, €100 тисяч та ₴806,3 тисяч.
Комарницький та операція “Чисте місто”
У лютому Національне антикорупційне бюро (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розпочали операцію “Чисте місто”. Метою стало викриття злочинної організації, яка займалася земельною корупцією у Київраді.
Нагадаємо, що перші обшуки пройшли 6 лютого у Дениса Комарницького, якого пізніше називатимуть ймовірним керівником злочинного угруповання. У рамках цієї справи ВАКС взяв під варту заступника голови КМДА Петра Оленича з можливістю внесення застави у 15 млн грн. При цьому голові земельної комісії КМДА Михайлу Терентьєву також обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у майже 20 млн грн.
Мер Києва Віталій Кличко відреагував на ситуацію, заявивши про повну співпрацю столичної влади з правоохоронцями. Він також повідомив про надання всіх необхідних слідству документів. Столичний градоначальник також анонсував звільнення не лише Оленича і Терентьєва, але й заступника директора КП “Спецжитлофонд” Юрія Леонова та заступника керівника КП “Київблагоустрій” Олексія Мушти.
Загалом у справі затримали 7 учасників злочинної організації, а про підозру повідомили 10 особам.
За даними слідства, схема працювала таким чином: злочинці знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на неіснуючі споруди. Після цього до міськради подавали заяви про надання права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати аукціонів. Необхідні рішення ухвалювалися в КМДА за хабарі.
Така схема давала можливість Комарницькому впливати на процеси всередині Київміськради та КМДА, зокрема на кадрові призначення та розподіл бюджетних коштів.
У результаті діяльності злочинної організації незаконно вивели з власності територіальної громади Києва земель у центрі міста вартістю 11,6 млн грн у 2023-2024 роках. Правоохоронцям вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками загальною вартістю 83,7 млн грн.
