В Україні зростає захворюваність на респіраторні інфекції – у п’яти областях вже перевищений епідемічний поріг.
Так, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України, минулого тижня було зафіксовано 171 068 випадків захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19, що на 13% більше порівняно з попереднім тижнем. Серед захворілих 61% становлять діти (104 843 особи).
Як зазначають у МОЗ, епідемічний поріг перевищений у Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. У цих регіонах можливе запровадження посилених протиепідемічних заходів, включаючи дистанційне навчання та обмеження відвідування громадських установ. Мова йде про так званий локальний карантин.
Водночас як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, така кількість захворілих притаманна для середини епідсезону та не перевищує рівень епідпорогу, розрахованого для України на 2024/2025 роки.
Госпіталізації за минулий тиждень потребували лише 3% хворих (4 687 осіб, з них 2 912 дітей).
У 22 регіонах країни переважає циркуляція вірусів грипу, яка, за прогнозами фахівців, триватиме до квітня. З початку січня зареєстровано 15 летальних випадків від ускладнень грипу. Варто зазначити, що померлі не були вакциновані проти грипу.
Загалом, за даними МОЗ, з початку епідсезону з 30 вересня по 9 лютого на ГРВІ, грип та COVID-19 в країні перехворіли 2 262 760 людей. Це на 22,8% менше аналогічного періоду епідсезону 2023-2024 років. За цей час діагностовані 17 380 випадків захворювання на COVID-19, з яких 78 випадків – летальні.
Ціни на ліки в українських аптеках
Незабаром на засіданні РНБО мають розглянути питання зниження цін на ліки в українських аптеках. Про це 10 лютого розповів президент Володимир Зеленський.
При цьому він наголосив, що ціни в аптеках “абсолютно неадекватні”.
Перед цим, 5 лютого, глава держави розкритикував ситуацію з ціновою політикою аптек, поклавши відповідальність за це на уряд, і конкретно – міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
За словами глави держави, те, що роблять із цінами деякі аптечні мережі, абсолютно неприпустимо. Зеленський також попередив про можливість кадрових рішень, якщо рішень для доступності ліків не буде.
Найбільші аптечні мережі, своєю чергою, запропонували механізм, завдяки якому медпрепарати можна зробити більш доступними.
Так, вони пропонують усім учасникам ринку підписати декларацію, яка передбачає пропорційне зниження націнок. Зокрема, українським виробникам пропонується знизити відпускні ціни на всі зареєстровані лікарські засоби, що реалізуються в аптечних закладах України, до цін, які діяли на 1 січня 2025 року.
Декларація має набути чинності з 1 березня 2025 року.
