Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, якщо з ним щось станеться, то керування громадою перейде до секретаря міської ради Віктора Синишина.
Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.
"Тому у разі, якщо б зі мною щось сталося (фізично чи по-іншому), знайте — довіряю секретарю міської ради Віктору Синишину. Це порядна і відповідальна людина, яка згідно закону має право виконувати обов’язки управління громадою", — написав Марцінків.
Оскільки допис викликав ажіотаж, пізніше мер оприлюднив відеозвернення, в якому пояснив, що мав на увазі.
За його словами, влада тисне на місцеве самоврядування. При цьому Марцінків назвав випадки, які, на його думку, свідчать про такий тиск. Зокрема, пригадав обшуки у мера Ужгорода та звернення Віталія Кличка до президента України з проханням не допустити "руйнування місцевого самоврядування".
"Бачимо ситуацію на Львівщині, як штрафують міських голів за мобілізацію. Бачу ситуацію із мером Києва, Ужгорода. Також, знаємо про ситуацію з Іриною Фаріон. Тому я розумію, що в час небезпеки може трапитись різне. Я не вічний", — сказав мер Франківська.
Він зазначив, що може помилятися, і що важливо зберегти місцеве самоврядування.
При цьому Руслан Марцінків наголосив, що наразі в Івано-Франківську все добре, його команда працює.
"Але мушу сказати, що саме Віктор Синишин є тою людиною, яка може заміняти мене з огляду на те, що я бачу і як все у цьому світі відбувається", — додав мер Франківська.
Він також закликав "не шукати сенсацій" та зазначив, що на сьогодні проти нього немає ніяких кримінальних справ.
Тиск на місцеве самоврядування: що відомо
Асоціація міст України 27 січня оприлюднила відкрите звернення до президента Володимира Зеленського про тиск на органи місцевого самоврядування. Як приклад згадали справу проти мера Нетішина Олександра Супрунюка. У заяві вказано, що Супрунюка відсторонили "від виконання обов’язків на 60 діб з домашнім арештом за купівлю муніципалітетом дронів для військових.
Мера Дрогобича Тараса Кучму намагалися примусово доставити до районного ТЦК для отримання ним постанови про штраф про зрив мобілізації. Аналогічні постанови були виписані очільникам ще чотирьох міст Львівщини.
Детективи НАБУ вночі провели низку обшуків у чинних та колишніх представників міської влади Ужгорода. Зокрема, слідчі дії проводилися у мера міста Богдана Андріїва, повідомив журналіст та депутат Віталій Глагола. За його припущенням, обшуки проводилися в рамках провадження про можливі корупційні схеми щодо викупу земельних ділянок.
