Антикорупційні органи висунули підозру члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Володимиру Луганському в привласненні коштів через зловживання своїм службовим становищем.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура та “Українська правда”.
"17 квітня 2025 року за дорученням заступника генерального прокурора – керівника САП повідомлено про підозру члену Вищої кваліфкомісії суддів, зловживання якого завдали державному бюджету понад пів мільйона грн збитків. На сьогодні дії члена ВККС кваліфіковані за ч. 4 ст. 191 КК України. Слідство триває", – інформують органи.

У повідомленні не зазначено ім’я підозрюваного. Водночас за інформацією УП, йдеться про Володимира Луганського, у якого 17 квітня були проведені обшуки.
У результаті досудового розслідування, яке ведуть детективи Національного антикорупційного бюро України, з’ясувалося, що суддя, під час переведення до Сєвєродонецького міського суду Луганської області, подав диплом доктора філософії в галузі права для отримання надбавки до заробітної плати.
Цей ступінь він здобув ще у 2011 році з порушенням чинного порядку.

На основі цього документа йому було встановлено додаткові 15% до посадового окладу, що також сприяло збільшенню розміру довічного утримання після відставки.
Однак виявилося, що зазначений диплом не надавав права на таку надбавку.
Внаслідок цього, з 21 квітня 2015 року по 1 квітня 2025 року, бувши суддею та суддею у відставці, зловживаючи службовими повноваженнями, він привласнив державні кошти, призначені для виплати суддівської винагороди та довічного утримання, на загальну суму 576 тисяч гривень.
Наразі дії члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кваліфіковані за ч. 4 ст. 191 КК України, і розслідування триває.
Також детективи НАБУ спільно з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висунули підозру двом співвласникам компанії, а також одному з депутатів Черкаської обласної ради. Крім того, підозру отримав і генерал-майор, який обіймає посаду у Міністерстві оборони.
