Війна в Україні має завершитися дипломатичним шляхом, й Індія робить кроки для сприяння діалогу між сторонами. Про це сказав глава індійського МЗС Субраманьям Джайшанкар, повідомляє The Hindu.
За словами міністра, Індія спілкується з Києвом та Москвою, щоб зрозуміти, як можна прискорити мирні переговори між ними.
"Це свого роду експеримент, яким ми займаємося. Я маю на увазі, що у нас немає мирного плану", – сказав Джайшанкар.
Він також додав, що Індія ділиться з Україною розмовами, які вона вела з Росією і навпаки.
"Мені здається, що обидві сторони цінують це", – зазначив дипломат.
На його переконання, у світі не так багато країн і лідерів, які мають бажання або можливість взаємодіяти як з Україною, так і з РФ.
Роль Індії у війні
У тому, що російська економіка попри санкції залишається на плаву, є чималий внесок Індії. Після широкомасштабного вторгнення РФ в Україну Нью-Делі став ключовим експортером російської нафти, поступаючись лише Китаю. За інформацією CNN, впродовж 2023 року до російської казни надійшли рекордні 37 млрд доларів, зароблені на постачанні сирої нафти до Індії.
Як стверджує Reuters, Індія суттєво збільшила експорт боєприпасів до країн ЄС, звідки вони потрапляють до України. Як пише видання, постачання снарядів триває вже понад рік попри протести з боку Москви.
Втім у МЗС Індії спростували цю інформацію, назвавши її спекулятивною й такою, що вводить в оману.
Главу індійського уряду Нарендру Моді Київ бачить своїм головним посередником у справі мирного врегулювання війни з РФ. Під час зустрічі в Нью-Йорку 23 вересня президент України Володимир Зеленський обговорив із прем’єром Індії можливі шляхи до укладання угоди, що дозволила б зупинити бойові дії.
На відміну від ще одного глобального гравця – Китаю, Індія брала участь в ініційованому Україною саміті миру. Однак підсумкове комюніке не підтримала, чим викликала зауваження з боку Києва.
