Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » СБУ оприлюднила документи про масові репресії 1937-1938 років

СБУ оприлюднила документи про масові репресії 1937-1938 років

8 Июль, 2008 від admin

Документи 1937-1938 років, розсекречені Службою безпеки України, свідчать про те, що ініціаторами й організаторами масових політичних репресій на Україні в довоєнний період виступало вище союзне й місцеве партійне керівництво. Про це 2 липня на історичних слуханнях на тему “Діяльність СБУ по розсекреченню й оприлюдненню архівних документів” заявив професор, доктор історичних наук, завідувач відділом етнополітології Інституту політичних і етнонаціональных досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Юрій Шаповал.

Шаповал, зокрема , відзначив: “Виконавцями репресій були керівники й співробітники Всеросійської Надзвичайної Комісії, Головного політичного керування, Народного комісаріату внутрішніх справ, прокуратури й судової системи. Мова йде про накази, директиви, інформаційних, статистичних і інших матеріалах“. “Цей проект, що охоплює 1936-1938, що ми реалізуємо разом із профільним державним архівом СБУ, покликаний створити консенсус у суспільстві, що допоможе йому рухатися далі“, - сказав історик.

Шаповал також підкреслив: “Ми можемо стверджувати, що терор у своїй основі не був “сліпим”, а обвинувачення відбувалися на основі обліку й попередніх розробок. Це були ініціативи, мотивовані прагненням співробітників партійних державних структур і органів спецслужби продемонструвати активність у боротьбі з різного роду “ворогами”. Наприклад у липні 1937 року бюро ЦК ВКПБ затвердило відомий наказ Миколи Єжова № 00447 про боротьбу з кулаками й кримінальними елементами, з якого й почався терор. У рамках цієї операції спочатку планувалося розстріляти 70 тисяч людей. Фактично розстріляли більше 400 тисяч. Така ціна того, що Москва санкціонувала так звані “додаткові ліміти” на знищення людей“. Він також повідомив, що по “національних операціях” у той час було репресовано 340 тисяч чоловік, з них розстріляно більше 240 тисяч.

Розміщено в категорії Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.