Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Стратегічне співробітництво РФ і України

Стратегічне співробітництво РФ і України

8 Июль, 2008 від admin

Росія й Україна розробили план спільних дій по співробітництву в стратегічних сферах, у тому числі створенню зони вільної торгівлі з урахуванням вимог Всесвітньої торговельної організації (ВТО) і участі України в діяльності Міжнародного центра по збагаченню урану в Ангарську, повідомила в суботу прем’єр України Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що 28 квітня на засіданні комітету з економічного співробітництва міжурядової РФ і України в Києві були визначені 11 пріоритетів економічного співробітництва двох країн.

За ці місяці, які пройшли, наші міністерства змогли відробити проекти планів дій по досягненню кожного пріоритету, по впровадженню його в життя“, - сказала Тимошенко в ході російсько-українських міжурядових переговорів у Москві.

Вона пояснила, що на сьогодні найбільш відпрацьовані дев’ять планів дій з 11 напрямків. “Це стосується й створення зони вільної торгівлі з урахуванням всіх правил ВТО“, - повідомила вона.

Особливо для нас важливо, що ми досягли певних кроків по створенню єдиного центра по збагаченню урану. Для нас це важливо, тому що ми одержали ту частину ланцюжка, що нам дуже потрібна“, - заявив український прем’єр.

Тимошенко додала, що Росія й Україна практично погодили дії по спільних космічних програмах і досягли дуже високого рівня взаємодії в авіабудуванні. “Бачимо, що там є колосальні перспективи“, - відзначила вона.

Голова уряду України сподівається, що в такому ж форматі будуть вирішені інші проблеми в російсько-українських відносинах, сторони зможуть закінчити підготовку всіх планів спільних дій і закріпити їх документом.

Ми відкриваємо зовсім нову сторінку в історії конструктивного й взаємовигідного співробітництва“, - підкреслила вона.

У свою чергу прем’єр-міністр РФ Володимир Путін повідомив, що, на думку російської сторони, домовленості, досягнуті за підсумками третього засідання комітету з економічного співробітництва 28 квітня, “дозволяють ефективно розвивати російсько-українське співробітництво“.

Він нагадав, що взаємний товарообіг за підсумками 2007 року склав близько 30 мільярдів доларів. “Важливо, що прискореними темпами зростає обсяг поставок продукції з високою доданою вартістю“, - відзначив Путін.

У нас багато питань, які вимагають уваги - і в сфері економіки, і в сфері промислової кооперації, і у військово-технічній області“, - сказав російський прем’єр.

Розміщено в категорії Росія, Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.