Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Помер убивця Степана Бандери

Помер убивця Степана Бандери

27 Июнь, 2008 від admin

Олександр СвятогоровДнями ЗМІ облетіла звістка про смерть легендарного радянського розвідника Олександра Святогорова. Він умер 22 червня 2008 року на 95- ом року життя.

До останніх днів Святогоров жив у Києві. Полковник у відставці. Нагороджений орденами - Червоної Зірки, Вітчизняної війни ІІ ступеня, Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, “За заслуги” ІІІ ступеня, а також закордонними орденами: Польщі - “Партизанський військовий хрест”, Чехословаччини - “Військовий хрест”, “Орден Словацького Народного Повстання”, “Червона Зірка ЧССР” і багатьма медалями.

Тим часом, залишається невідомою одна сторінка біографії розвідника, про яку не було публікацій при його житті. Святогоров був одним з тих, хто безпосередньо керував операцією КДБ по ліквідації в Німеччині лідерів українського націоналістичного підпілля Лева Ребета (в 1957 р.) і Степана Бандери (в 1959 р.).

Про це він розповів наприкінці 80-х років у приватній бесіді з одним з журналістів, що протягом усього цього часу неможливо було оприлюднити з етичних міркуваннь.

Так штатний агент КДБ Святогоров у середині 50-х років заснував у Мюнхені український ресторан, куди часто навідувалися члени ОУН-УПА, серед яких були Ребет і Бандера. Під безпосереднім контролем Святогорова діяв агент КДБ Богдан Сташинский, що, вивчивши звички й стиль життя української націоналістичної еміграції, зміг наблизитися й знищити її керівників.

Святогоров у деталях розповів про цю операцію, коли про неї ще нічого не було відомо широкій громадськості в Радянській Україні. При цьому він показав фотографії із власного архіву тих часів, зокрема , Сташинского й інших членів ОУН-УПА, з ким йому доводилося перетинатися в Мюнхені.

Однак, саме Святогорова на ні одній із цих фотографій не було. І навіть Сташинский, що згодом з’явився перед німецьким судом, як агент КДБ, не зміг назвати безпосереднього керівника цієї операції, оскільки не знав його справжнього ім’я й не бачив його фото. У розмові Святогоров особливо пишався цим фактом, уважаючи себе отже дійсно професійним розвідником-диверсантом.

Розміщено в категорії Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.