Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Прихильників НАТО стає більше на Україні ?

Прихильників НАТО стає більше на Україні ?

27 Июнь, 2008 від admin

Віктор Ющенко переконаний, що “українське суспільство на базі нової інформації відносно НАТО зробить свій вибір на користь альянсу, як це у свій час зробили громадяни країн Східної Європи“.

Про це він заявив на спільній із президентом Латвії Валдисом Затлерсом прес-конференції. Ющенко відзначив, що за три роки підтримка євроатлантичного курсу на Україні виросла з 17 до 35-37%. Крім того, за його словами, у Києві всі галузі влади прийшли до консенсусу щодо такого курсу.

Українське законодавство чітко фіксує мету одержання членства в Євросоюзі й НАТО“, - підкреслив глава держави. За його переконанням, в українському суспільстві немає дискусії, чи бути країні в Північноатлантичному альянсі. У даний момент, за словами президента, більш важливою є дискусія на тему “як сформувати надійні основи національної безпеки і яку модель цієї безпеки обрати“. Історія показала, що “Україна кілька разів втрачала свій суверенітет по зовнішніх причинах, оскільки не входила в систему колективної безпеки“, відзначив голова держави. При цьому він завірив, що українське суспільство визначиться з формою колективної безпеки на референдумі.

Міністерство оборони України буде вивчати досвід Латвії по інтеграції збройних сил у євроатлантичні структури. За словами Ющенко, на переговорах була досягнута домовленість про візит у Латвію нинішнім літом делегації українського військового відомства на чолі з міністром оборони Юрієм Єхануровим. Президент повідомив, що делегація буде вивчати досвід латвійської армії по переходу на контрактну основу й особливості її діяльності в рамках співробітництва з НАТО.

На квітневому саміті альянсу в Бухаресті заявка України щодо Плану дій по членству (ПДЧ) в НАТО не була підтримана. Питання про надання Україні ПДЧ планується розглянути в грудні цього року міністрами закордонних справ країн-членів альянсу.

Масова поява антиукраїнських статей у російських ЗМІ, ворожі заяви російських чиновників тільки прискорять процес вступу України в НАТО, тому як агресивне поводження країни-сусіда неминуче викличе відповідну агресію й лише збільшить відсоток українців, що підтримують вступ до НАТО.

Розміщено в категорії Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Интернет-магазин LuxDecor предлагает декоративную штукатурку с эффектом бетона.Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.