Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Кількість і якість російського газу буде поставлено на контроль

Кількість і якість російського газу буде поставлено на контроль

25 Июнь, 2008 від admin

Секретаріат президента України Віктора Ющенко готовить проект створення на Україні так званого “Диспетчерського центра”, завданням якого стане контроль за кількістю і якістю транзитуємого через Україну в країни Європейського Союзу російського газу.

Рішення про створення “Диспетчерського центра” (ДЦ) було прийнято в ході неофіційних заходів останньго енергетичного саміту ГУАМ, що пройшов у Києві. До складу ДЦ, крім структур, що представляють країни- учасники ГУАМА (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдавія), увійдуть представники трьох Прибалтійських держав - членів Євросоюзу (Латвії, Литви, Естонії) і Польщі. Як мета створення диспетчерського центра називається міжнародний аудит параметрів кількості і якості російського газу на виході з української газотранспортної системи (ГТС), перед його входом у газотранспортні системи країн-споживачів у Євросоюзі.

Російськи чиновники незабарилися зі своїми коментарями щодо цьго проекту:

Газотранспортна система України перебуває не в кращому стані, вона вимагає системної модернізації, на що необхідно не один мільярд доларів, заявив заступник голови Державної думи РФ Олександр Бабаков (”Справедлива Росія”). “Без залучення іноземних інвестицій зробити це практично неможливо”.

Диспетчерський центр цю проблему вирішити не в змозі. Його створення, в загалі, не суперечить російським інтересам, можливо навіть дозволить навести порядок з безперебійними поставками вуглеводнів у Європу“, - заявив Бабаков. “Але головна проблема зараз не в цьому, а в тім, що ГТС України необхідні інвестиції. Вихід один - створення міжнародного консорціуму по керуванню української ГТС за участю української держави, українських, російських і європейських інвесторів“, - сказав віце-спікер Держдуми РФ.

Схоже на те, що високопосадовцям з РФ прикро, що рішення про створення диспетчерського центру приймалось без Росії і до його складу Росія не включена.

Розміщено в категорії Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.