Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Погляд у майбутнє: в 2017 році ЧФ РФ піде із Севастополя

Погляд у майбутнє: в 2017 році ЧФ РФ піде із Севастополя

24 Июнь, 2008 від admin

В 2017 році Чорноморський флот Російської Федерації повинен бути виведений з території України.

Про це сьогодні, 24 червня, на брифінгу в Києві заявив керівник прес-служби МЗС України Василь Кирилич, коментуючи заяву заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна про те, що Росія може погодитися на підвищення плати за базування Чорноморського флоту РФ на Україні після 2017 року.

Василь Кирилич упевнений, що Конституція України “не передбачає базування іноземних військових формувань на території України”. Відповідно до цього, на вищому рівні ухвалено рішення про підготовку базових документів, які будуть передбачати завершення дії угоди, що надає право базування ЧФ РФ до 2017 року, заявив чиновник. За його словами, 29 травня 2017 року російський флот повинен покинути територію України. “Це норма, що не підлягає дискусії“, - сказав він.

Чиновник МЗС України відзначив, що в питанні базування й виводу ЧФ РФ в 2017 році немає різних думок: є чітка державна позиція, оприлюднена на всіх рівнях. “Питання базування ЧФ РФ не може служити предметом торгу, не може бути предметом “продай, купи або заплати”, це є безумовною нормою, строк якої призначений на 28 травня 2017 року“, - підкреслив керівник прес-служби МЗС.

Нагадаємо, президент України Віктор Ющенко доручив правительству розробити законопроект про припинення з 2017 року дії міжнародних договорів про тимчасове перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації. Відповідальність за виконання указу президента була покладена на Раду національної безпеки й оборони.

Пізніше заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що Росія готова розглянути питання про підвищення орендної плати за перебування Чорноморського флоту на території України після 2017 року.

Схоже на те, що Росія намагається боротися за збереження свого міфу - “великої імперської держави“, бо ЧФ РФ - це скоріш металобрухт чи музей колишньої слави СРСР і не робить жодного впливу на обороноздатність Росії.

До 2017 року ще далеко: змінеться ще не один президент, правительство, їх погляди на це питання. Але, якщо враховувати в якому стані ЧФ РФ, то напрошується думка - “А чи буде що виводити в 2017 році?”

Розміщено в категорії Україна

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.