Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Думка економіста: зміна співвідношення гривна-долар - спекуляція

Думка економіста: зміна співвідношення гривна-долар - спекуляція

20 Июнь, 2008 від admin

“Дуже дивно, що Національний банк України (НБУ) і правительство Тимошенко надають різні макроекономічні показники. Такого в країні бути не повинне, оскільки дії Нацбанку й правительства повинні корелюватися між собою, тому обидві структури повинні виходити на єдині показники”.

Про це 19 червня під час “круглого столу”, присвяченого економічної ситуації на Україні, повідомив член-кореспондент Національної академії наук України Микола Михальченко.

За його словами, НБУ в цій ситуації поводиться недозволено. “Я був дуже здивований, коли НБУ без узгодження із правительством знизив курс долара щодо гривні. У жодній цивілізованій країні такого просто не може бути”, - заявив експерт. На його думку, такі дії можуть негативно позначитися на економічному зростанні України, оскільки будуть стримувати українського виробника, що продає свою продукцію за кордон. “У той час, коли наші товари стають менш конкурентоспроможними на світових ринках, їхнє місце відразу ж займуть товари з інших країн”, - відзначив економіст.

Крім того, він виразив бажання довідатися, у чиїх кишенях залишилася різниця в курсі, оскільки таке рішення було чистого роду спекуляцією. “Це мільярди доларів, які явно не лежать на Хрещатику. Ця різниця явно залишилася на чиїхось рахунках”, - відзначив Микола Михальченко.

Розміщено в категорії Економіка

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.