Політаналіз - політичний аналіз сьогодення » Аналіз новин політики » Президент України прийняв участь у розкопках на території колишнього концтабору під Вінницею

Президент України прийняв участь у розкопках на території колишнього концтабору під Вінницею

19 Июнь, 2008 від admin

Розкопки за участю Президента УкраїниПрезидент України Віктор Ющенко сьогодні, 19 червня, у Вінниці відвідав військову частину А2287, на території якої в 1941-1943 роках перебував один з найбільших на Україні концтаборів для радянських військовополонених рядового складу.

Уже кілька місяців на території військової частини ведуться розкопки, у ході яких виявлене 3-4 тисячі останків військовополонених. Голова української держави оглянув місце розкопок і ознайомився з ходом робіт, зокрема , його проінформували, що речі, знайдені в ході розкопок, будуть передані в обласний історичний музей.

Президент також виступив із пропозицією до місцевої влади й міністерства оборони про доцільність відкриття на території військової частини меморіального комплексу, окремо підкреслив, що це було б дуже важливою справою в контексті збереження історичної пам’яті про Велику Вітчизняну війну і її жертв.

За інформацією прес-служби президента України, за станом на 10 червня 2008 р. на території військової частини А2287 м. Вінниці ведуться розкопки з метою виявлення останків радянських воїнів, які під час Великої Вітчизняної війни були військовополоненими концтабору. Як свідчать історичні матеріали, до початку Великої Вітчизняної війни в районі вулиці Чехова перебувала кавалерійська дивізія. В 1941 році ці території й приміщення німці використовували як концтабір для радянських військовополонених рядового складу. Табір проіснував до 1943 року. Жертв приводили до виритих траншей глибиною 2 метри, де розстрілювали або закопували живцем. У травні 2008 року по клопотанню міськради й ветеранської організації “Пам’ять і слава” були проведені пошуково-дослідницькі роботи з опитуванням місцевого населення. У ході робіт було виявлено 2 комплекси масових поховань траншейного типу, по 8 траншей у кожному. Попередні висновки про кількість похованих були зроблені на підставі вибіркових розкопок траншей і підрахунку кількості останків, які перебували на 1 погонному метрі на всю ширину траншеї. Поховання проводилися в 5 ярусів. Приблизна кількість похованих на території в/ч А2287 становить близько 3-4 тисяч чоловік.

Розміщено в категорії Вінниця

Також схожі статті:
    None FoundНаписати коментар або відгук

Важливо: Всі коментарі проходять модерацію, щоб попереджати появу спаму!


Реклама політаналізу:

Політаналіз - політичний аналіз сьогодення

Політична ситуація в Україні та у світі змінюється щодня, тож ми намагаємось слідкувати за подіями та сприяти поширенню тільки правдивої інформації, підкріплюючи її наявними фактами. Точка зору авторів не обов'язково співпадає з точкою зору читача, але це не значить що наш політичний аналіз є хибним, бо повага думки кожного - це і є шлях до демократизації суспільства.